google translator
 
Czy wiesz jak prawidłowo pielęgnować długie włosy?
Czy wiesz jak prawidłowo pielęgnować długie włosy?

 

Długie włosy – piękne i atrakcyjne, ale…

Długie włosy mogą wyglądać znakomicie i przyciągać uwagę, stać się idealną wizytówką i najwspanialszą kreacją, ale nie zawsze jest to możliwe. Przede wszystkim musisz zdać sobie sprawę z tego, że jeśli naturalnie masz cienkie i niezbyt gęste włosy, to im będą dłuższe, tym wątlej będą wyglądały (można tego uniknąć dzięki zagęszczaniu). To jednak nie wszystko!

                                             wlosy

Długim włosom trzeba poświęcić więcej czasu

Tu nie wystarczy szybki prysznic, pięć minut na nałożenie odzywki i dwie minuty na rozczesanie. Długie włosy wymagają sporo czasu – ich pielęgnacja, począwszy od rozczesania, przez suszenie, aż po odżywienie – zajmuje go sporo i w dodatku nie można przy tym ograniczać się często do podstawowych kosmetyków, które są za słabe i nie zdają egzaminu. 

                                             

Przemyśl sposób pielęgnacji

Krótkie włosy są łatwiejsze do ułożenia. W końcu mniejsza długość, to mniejsza masa – długie włosy nie powinny być suszone suszarką, najczęściej musisz też zapomnieć o używaniu prostownicy, a także przygotować się na to, że lokówka też niczego nie da: włosy pod wpływem własnego ciężaru i tak szybko się wyprostują. Długie włosy są ozdobą samą w sobie i jeśli chcesz tworzyć bardziej złożone fryzury, to lepiej zostań przy nieco krótszych.

Pamiętaj, że w przypadku długich włosów konieczne jest często podcinanie końcówek – możesz to zrobić sama, albo znaleźć dobrego fryzjera. Paradoksalnie to będzie duże wyzwanie, bo większość fryzjerów na prośbę „tylko końcówki” albo „tylko wyrównać” jest skłonna raczej ciąć w połowie długości.

Naturalne czy przedłużane?

Zapuszczenie włosów tak długich, że trzeba będzie o nich pamiętać, siadając na krześle, zajmie na pewno sporo czasu, i to tylko pod warunkiem, że nie zaniedbasz pielęgnacji, co może spowodować zniszczenie osłabionych włosów. Uproszczeniem może być przedłużenie włosów, ale pamiętaj, że tutaj są pewne warunki dodatkowe – przedłużenie i zagęszczenie musi być zawsze wykonane w sposób zupełnie profesjonalny, a pasemka dobrane w taki sposób, żeby nie odróżniały się od Twoich włosów. I wiedz, że w ten sposób najlepiej jest tworzyć raczej średnio długie fryzury – przy najdłuższych będzie to spore obciążenie dla Twoich włosów.

                                                   

Tyle problemów, więc po co to robić?

Zgoda – pod wieloma względami długie włosy mogą być kłopotliwe, ale mimo to nie warto się od razu poddawać. Dlaczego? Dlatego, że:

  • długie włosy przyciągają spojrzenia (płci obojga zresztą…);
  • są genialną wizytówką każdej kobiety;
  • pozwalają na tworzenie fantazyjnych upięć – warkoczy, koków i wielu innych (o ile tylko znajdziesz na to odpowiednio dużo czasu);
  • pozwalają spać dłużej (bo rano wystarczy tylko użyć szczotki i już jesteś gotowa na wyzwania kolejnego dnia);
  • a przede wszystkim dlatego, że jeśli nie spodobasz się sobie w długich, to w kilka chwil możesz wrócić do krótszych, za to w drugą stronę taka przemiana jest zupełnie niemożliwa :)
  •                                       

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Długie włosy nie zawsze mają tendencję do plątania się – wiele dziewczyn było zdziwionych, że im dłuższe włosy, tym łatwiej się rozczesują. To jednak sprawa indywidualna. Pamiętaj też, że prawdopodobnie będziesz musiała kupić nową, miękką szczotkę i specjalną odżywkę oraz maskę do długich włosów (dotyczy to także włosów przedłużanych), za to im dłuższe włosy, tym wolniej się przetłuszczają, więc może uda się urwać trochę z czasu przeznaczonego na mycie.

                                            

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl