google translator
 
Jakie włosy wybrać?Ròżnica miȩdzy włosami prawdziwymi i syntetycznymi
Jakie włosy wybrać?Ròżnica miȩdzy włosami prawdziwymi i syntetycznymi

Włosy syntetyczne czy naturalne? Różnica nie tylko w cenie

Największa i widoczna od razu różnica między włosami naturalnymi a sztucznymi to cena: pierwsze kosztują co najmniej kilka razy więcej od drugich. Jeśli jakieś włosy na Allego wydają Ci się zbyt tanie, to najpewniej są to włosy sztuczne albo specjalna mieszanka do przedłużania włosów, składająca się tylko w części z włosów naturalnych. Jeśli jednak liczysz na trwałą i dobrze wyglądającą fryzurę, to z zakupu „super okazji” powinnaś raczej zrezygnować.

                                                     naturalneombre

Kilka sposób na odróżnienie włosów sztucznych od naturalnych

  • Na początek warto się włosom po prostu przyjrzeć. Naturalne są bardziej matowe i miękkie, ale w dotyku nie powinny być niemiłe-plastikowe. Jeśli próbka jest nienaturalnie błyszcząca, idealna, a każdy włos w niej wygląda dokładnie tak samo, to najpewniej nie są to włosy naturalne.
  • Test spalania nie jest może najprzyjemniejszy, ale za to niezawodny. Naturalny włos, kiedy się spala, wydziela nieprzyjemny, charakterystyczny zapach. Sztuczne włosy też wtedy fiołkami nie pachną, ale przede wszystkim mogą się palić wyraźnym płomieniem i raczej się topią. Czasem zresztą wystarczy tylko podnieść temperaturę, żeby odkryć różnicę – włosy sztuczne w cieplejszych warunkach robią się bardziej elastyczne.Gdy użyjemy prostownicy-już przy 180 stopniach roztapiają siȩ.

                                    

  • Test splątania nie jest niezawodny, ale można go wykonać szybko. Włosy syntetyczne bowiem mają tendencję do szybkiego plątania się i nawet po delikatnym skręceniu w palcach czasem nie chcą wrócić do pierwotnego ułożenia. 

Dlaczego porównanie jest ważne?

Sposoby sposobami, ale dlaczego w ogóle powinnaś zadać sobie trud, żeby upewnić się, co do naturalnego pochodzenia kupionych włosów? Przedłużanie włosów syntetykami jest co prawda tańsze, ale w ostatecznym rachunku najczęściej wcale się nie opłaca.Czasem sztuczne włosy wywołują ròwnież uczulenia,nie mòwiac już o tym ,że noszenie takich włosòw cosziennie to gehenna....same kołtuny.

  • Tylko przedłużanie naturalnymi włosami pozwala na stworzenie dowolnej fryzury – sztucznych włosów nie można podgrzewać, a to oznacza zakaz używania lokówki i prostownicy od 180 stopni wzwyż
  • Sztucznych włosów, w przeciwieństwie do włosów naturalnych, nie można ładnie przycinać, nie można ich także farbować (barwnik nie wbudowałby się w strukturę sztucznego włosa i został od razu wypłukany, czasem dodatkowo niszcząc pasemka).
  • Tylko naturalne włosy mają kolor i połysk, które pozwalają na takie założenia pasemek, aby nie można ich było odróżnić od Twoich własnych włosów. Włosy sztuczne nie tylko nie mają naturalnych kolorów, ale w dodatku nie komponują się dobrze ze względu na inną połyskliwość czy grubość.
  • Przedłużanie włosami naturalnymi jest metodą znacznie trwalszą – syntetyczne pasemka są bardzo wrażliwe. Mogą blaknąć pod wpływem promieni UV, łamać się, odbarwiać lub ciemnieć, a w miejscu przytwierdzenia często po prostu odpadają.Powodują też uczulenia.
  •                                                     

Najprostsza rada – wiedz, gdzie kupujesz

Ze wszystkich sposobów na odróżnienie włosów naturalnych do przedłużania od sztucznych, które nadają się tylko na miotłę, i to kiepskiej jakości, najprościej jest po prostu skorzystać ze sprawdzonego dostawcy.

W sprzedaży dostępne są trzy główne kategorie włosów naturalnych: słowiańskie, europejskie i indyjskie.

Wszystkie z nich świetnie nadają siȩ dla nas Europejek.

Każde z nich mają swoją własną specyfikę, której nigdy nie da się podrobić żadnym tworzywem sztucznym, a kupując w sprawdzonym miejscu zyskujesz nie tylko pewność co do typu włosa, ale również co do tego, że pasemka były odpowiednio pozyskane i przechowywane, a to też wpływa na ich trwałość po założeniu

                                                           

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl