google translator
 
Jaką metodę przedłużania włosòw wybrać?część 2

 

Różne sposoby na przedłużenie włosów: wady, zalety, zasady. 

W trzeciej i ostatniej części omówione zostały te metody przedłużania włosów, które są dość obciążające, w związku z czym raczej nie zaleca się stosowania ich na osłabionych włosach. Ich nałożenie przeważnie wymaga sporo czasu (nawet do kilku godzin), ale to trwałe metody. Niestety – nie ma żadnej gwarancji, że nie przyczynią się do szybszego osłabiania naturalnych włosów, więc przed ich założeniem trzeba skonsultować się z dobrym fryzjerem.

Pasemka sew-in (wszywane)

To rzadko stosowana metoda, która w przeciwieństwie do omówionych dalej, nie wymaga stosowania dodatkowych akcesoriów montażowych. Pasemka tego rodzaju „wszywa się” w pasma naturalne, tworząc dość mocny szew, który przytrzymuje je na miejscu. Niestety taka operacja wymaga zdrowych i mocnych włosów, bo w przeciwnym razie można uszkodzić skalp. Sam zabieg „przyszywania” jest dość bolesny, a co najmniej nieprzyjemny, jednak efekt jest trwały i pozwala bardzo skutecznie wmieszać dodatkowe pasma w naturalne.

Założenie takich pasemek wymaga szczególnej dbałości o stan włosów. Głębokie nawilżanie i staranna pielęgnacja są absolutnie obowiązkowe. Nawet wtedy jednak należy się liczyć z uszkodzeniami wymagającymi długiego okresu naprawy po zdjęciu pasemek (co zwykle jest konieczne po 6-8 tygodniach).

Jest to metoda tylko dla osòb o mocnych włosach i dosyć gęstych.Zaletą tej metody jest na pewno cena a także tak założone włosy można łatwo zdjąć i ponownie założyć,ponieważ są tu użyte włosy na taśmach.

Przedłużanie na mikroringach

Ta metoda jest najpopularniejsza, ponieważ pozwala na dobre wymieszanie włosów naturalnych z dodatkowymi pasemkami. Łączy się je za pomocą specjalnych, malutkich ringów, które zakłada się i zaciska na splecionych pasmach. Oczywiście w procesie tym,jeśli robi to amator,łatwo powstają uszkodzenia włosów, ale sposób połączenia gwarantuje dużą trwałość i niemal pełną niewrażliwość na niewłaściwą pielęgnację. 

Nawet kiedy będą zadbane, co kilka tygodni trzeba będzie poprawić ich ułożenie-podciąganie ringòw. Sama procedura jest na dodatek dość rozciągnięta w czasie (na pewno nie wyjdziesz od fryzjera po czasie krótszym od trzech godzin, ale czasem będzie to trwało i 5).Nie jest to też metoda polecana dla kobiet w ciąży.

Pamiętaj,że najlepsze są ringi z silikonem-lepiej się trzymają i nie uszkadzają włosòw.

Przedłużanie na klej z pistoletu

Podobnie do mikroringów zakłada się pasemka na klej – tutaj jednak zamiast miedzianych obrączek jest specjalna substancja łącząca pasemka z naturalnymi włosami. Często też jest potrzebna aktywacja ciepłem, co stanowi problem, jednak uszkodzenia mechaniczne są mniejsze. Niestety mniejszy jest też wybór metod, jakich można użyć do pielęgnacji tak przedłużonych włosów, bo szampony mogą wypłukiwać lub rozpuszczać klej i trzeba je ostrożnie dobierać.

Generalnie ta metoda nie jest popularna – niewiele tańsza od mikroringów, wymaga równie dużo czasu do przygotowania, a ryzyko uszkodzenia włosów nie jest wcale mniejsze. Zmienia się co najwyżej charakter uszkodzeń. Oczywiście jeśli masz sprawdzony sklep, w którym można kupić dobrej jakości pasemka, to już jesteś na wygranej pozycji, ale pamiętaj, że ta metoda i tak jest dość obciążająca, więc trzeba czasem zrobić kilkumiesięczną przerwę od jej stosowania.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl