google translator
 
Menu glowne
Producenci
Jaką metodę przedłużania włosòw wybrać?część 1

 

Różne sposoby na przedłużenie włosów: wady, zalety, zasady. Część 1.

 

Zacznijmy od samego początku: zanim zaczniesz zastanawiać się nad tym, jaki typ przedłużenia włosów będzie najlepszy, musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chcesz wybrać włosy naturalne, czy syntetyczne.

 

        

 

 

Natura czy syntetyk?

Teoretycznie w większości przypadków należałoby wybrać włosy naturalne – lepiej poddają się codziennym zabiegom pielęgnacyjnym, można je farbować, można je układać nawet na ciepło (choć i tak nie jest to zalecane). Włosy syntetyczne nie mieszają się z naturalnymi szczególnie dobrze, są często zbyt wrażliwe na ciepło, ale jeśli chcesz osiągnąć ciekawy efekt kolorystyczny, to możesz z nich korzystać – generalnie nie da się ich normalnie wybarwić, ale producenci dbają o to, żeby dostępna paleta była zróżnicowana.

 

 

Syntetyczne pasemka również nie będą tak trwałe jak naturalne, aczkolwiek sam ich zakup zdecydowanie mniej obciąży portfel. Wszystko to będzie prawdą niezależnie od tego, na jaki rodzaj przedłużania się zdecydujesz.

 

 

Między nimi wprawdzie będzie zawsze trochę różnicy, niemniej główna rozbieżność, czyli syntetyk tani, a naturalne włosy trwałe, będzie zawsze widoczna.

 

 

Najważniejsze różnice między typami przedłużania

Po konsultacji z dobrym fryzjerem będziesz mogła wybierać spośród kilku sposobów przedłużania włosów. Metody dobiera się pod kątem kosztów oraz zamierzonego efektu. Warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę.

  • Sposób montażu: przedłużać włosy da się albo na specjalnej taśmie, albo na mikroringach, albo na różnego rodzaju wsuwkach, szablonach i opaskach. Tutaj pojawiają się różnice związane nie tylko z trwałością, ale także dopuszczalnymi sposobami pielęgnacji.
  • Długość lub gęstość: niektóre metody pozwalają przede wszystkim przedłużyć naturalne włosy, a inne są stworzone głównie po to, aby umożliwić zagęszczenie włosów.
  • Czas zakładania i ryzyko pomyłki. Przy bardziej skomplikowanych metodach nawet nie ma co marzyć, że uda ci się samodzielnie przedłużyć lub zagęścić włosy. Niektóre sposoby są łatwiejsze, ale, tak czy inaczej, potrzeba niemałej wprawy, aby cały proces przebiegł poprawnie.
  • Ryzyko dla włosów. Przedłużanie i zagęszczanie zawsze jest obciążeniem dla skóry głowy i naturalnych włosów. Jednak wybierając odpowiednie metody można zminimalizować dokuczliwość i sprawić, że okresy „odpoczynku” po zdjęciu dodatkowych pasm będą skrócone.

Wstęp przydługi, ale konieczny

Poszczególne metody przedłużania włosów różnią się od siebie możliwymi sposobami pielęgnacji, celem, jaki pozwalają osiągnąć oraz kosztami. To, co zostało opisane w pierwszej części poradnika, to ogólne informacje, które pozwalają odrzucić najgorsze pomysły. Kiedy jednak przebrniesz przez te ograniczenia, zostanie Ci do wyboru kilka dostępnych metod. W kolejnej części poradnika omówimy 6 najpopularniejszych, przedstawiając ich wady i zalety.

 

Różne sposoby na przedłużenie włosów: wady, zalety, zasady. Część 2.

Czas zabrać się za omówienie dostępnych metod przedłużania włosów. Na pierwszy ogień pójdą metody, których cechą wspólną jest relatywnie niewielki stopień obciążenia dla naturalnych włosów oraz skóry głowy. Wszystkie te metody polegają na dołączeniu pasemek w taki sposób, aby ich masa była rozłożona na większą powierzchnię.

 

Tape-in

Przedłużanie włosów metodą tape-in polega na podklejeniu na naturalnych włosach wcześniej przygotowanych pasemek na taśmach. Czynnikiem, który aktywuje klej, jest podwyższona temperatura. Zabieg trwa około 40-60 minut, ale znacznie więcej czasu może potrzebować fryzjer na prawidłowe wyrównanie pasemek. Ponieważ są one czasem dość długie, a muszą być nałożone tak, aby zawsze były równo odległe od cebulek, to wymaga to dużej cierpliwości i wprawy.

Teoretycznie można tak dodane pasma zdjąć, a później założyć jeszcze raz, ale to tylko teoria. W praktyce tape-in najczęściej zakłada się raz, gdyż ponowne ogrzewanie może negatywnie wpłynąć na estetykę dodatkowych pasm i ich strukturę. Zanim jednak w ogóle będzie o czym myśleć, minie od 4 do 8 tygodni – po tym czasie dopiero sugeruje się zmianę położenia pasemek.

Problemem może być trwałość tego rozwiązania, ponieważ niektóre kleje są wrażliwe na stosowane w szamponach związki czynne i ulegają dość szybkiemu wypłukaniu, co oczywiście wiąże się z ryzykiem odklejenia pasemek. Generalnie jednak, jeśli masz dobry szampon, odżywkę i profesjonalny grzebień, to takie przedłużanie włosów może dać efekt nawet na około dwa miesiące.

              

 

Peruki całkowite i częściowe

Obecnie nazw na ich określenie jest naprawdę mnóstwo, więc nie musisz ich zapamiętywać. Generalnie nawet nie wszystkie z nich są w jakikolwiek sposób „przytwierdzane” do skalpu, ale jeśli już, to najczęściej na jakieś wielokrotnego użytku „przylepce”. To już raczej zresztą metody nie tyle przedłużania, ile zagęszczania włosów. Kolejną ich cechą wspólną jest fakt, że raczej nie ma możliwości wymieszania takich włosów z naturalnymi, więc bardzo ważny jest dobór koloru. Na pewno jednak da się je założyć samodzielnie (nawet zaleca się tak robić, aby nie nosić ich cały czas).

             

 

Generalnie jest to rozwiązanie nieco kłopotliwe, jeśli chodzi o czyszczenie, ponieważ peruki i pół-peruki muszą być pieczołowicie czyszczone i nie zawsze można – ze względu na ich podstawę – użyć do tego zupełnie dowolnych środków. Niezależnie od sposobu pielęgnacji, syntetyczne peruki rzadko wytrzymują dłużej niż miesiąc, natomiast te naturalne mogą być używane czasem nawet przez 15-18 miesięcy.

 

              

 

 

Clip-in

Clip-in to pasma doczepione do „spinek”. Możesz je z powodzeniem zapiąć samodzielnie, odpiąć na jakiś czas i wpiąć ponownie. Pod tym względem są bardzo wygodne. W zasadzie wcale nie uszkadzają one włosów, a obciążenie rozkłada się na dość dużym obszarze, więc też nie osłabiają naturalnych włosów i mogą być montowane nawet na włosach zniszczonych. Minus jest taki, że sam klips jest dość duży, więc przy przerzedzonych włosach będzie pewnie widoczny.

Utrzymanie clip-inów w czystości jest proste. Wystarczy je delikatnie przemyć co 15-20 użyć, a procedura nie różni się niczym od tej, którą stosujesz w stosunku do własnych włosów (oczywiście jeśli clip-in powstaje na bazie włosów naturalnych, co jest lepszym rozwiązaniem od sztucznych). Można je też suszyć, prostować, lokować i dowolnie upinać.

 

             

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl