google translator
 
Producenci
Promocje
szczypce do zaciskania ringòw do zabiegu przedłużania włosòw zakrzywione nr.11
szczypce do zaciskania ringòw do zabiegu przedłużania włosòw zakrzywione nr.11
24,90 zł 20,90 zł 20,24 zł 16,99 zł
szt.
MINI CLIP IN -LUX -SINGLE PIECE- 100% naturalne włosy  1 dopinka clip in z  3 spinkami
MINI CLIP IN -LUX -SINGLE PIECE- 100% naturalne włosy 1 dopinka clip in z 3 spinkami
94,90 zł 89,90 zł 77,15 zł 73,09 zł
szt.
3 tonowe 100% naturalne włosy OMBRE pod ringi 0,5 g kolor 2/10 mała paczka
3 tonowe 100% naturalne włosy OMBRE pod ringi 0,5 g kolor 2/10 mała paczka
55,00 zł 49,90 zł 44,72 zł 40,57 zł
szt.
100g naturalnych włosòw  europejskich na taśmie PREMIUM WEFT kolor 60 platynowy
100g naturalnych włosòw europejskich na taśmie PREMIUM WEFT kolor 60 platynowy
349,90 zł 330,00 zł 284,47 zł 268,29 zł
szt.
Czy prostownica niszczy włosy? Najczęstsze błędy.
Czy prostownica niszczy włosy? Najczęstsze błędy.

 

Prostownica jest jednym z najczęściej używanych akcesoriów, ale też jednym z tych, które są dla włosów potencjalnie największym zagrożeniem. Bardzo wysoka temperatura jest zawsze czynnikiem szkodliwym i wszystko, co możesz zrobić, jeśli naprawdę musisz korzystać z prostownicy, to nauczyć się, w jaki sposób nie popełniać najpoważniejszych błędów.

                                            

Jak działa prostownica?

Prostownica ceramiczna, obecnie najpopularniejszy typ, jest w istocie żelazkiem do włosów. Wysoka temperatura sprzyja rozerwaniu pewnych wiązań strukturalnych we włosach, nacisk powoduje właściwe ułożenie włosów, a powolne stygnięcie powoduje, że struktura odtwarzana jest w nowym położeniu. Jednak proces odtwarzania wiązań nie jest szczególnie wydajny – po jednym, dwóch czy nawet dziesięciu prostowaniach nie będzie widocznej dużej różnicy, jednak jeśli czynność ta jest powtarzana często i regularnie, to duża część struktury włosa nie zdąży się odbudować, dając efekt w postaci rozdwojonych końcówek, przesuszonych i łamliwych włosów.

                                            

Najczęstsze błędy w pracy z prostownicą

  1. Włosy nie od razu ulegają widocznym uszkodzeniom. Nawet temperatura rzędu 170 stopni nie wywołuje na krótką metę widocznych strat, jednak po 5 minutach takiego „przypalania” włosy są wykończone i mogą się od razu połamać. Dlatego zawsze należy używać prostownicy z najniższą skuteczną temperaturą.
  2. Nigdy nie należy stosować prostownicy, jeśli włosy nie są idealnie suche. Wilgoć powoduje większe spustoszenie w strukturze włosa, a poza tym sprzyja również powstawaniu oparzeń skóry głowy, co nie zawsze jest odczuwalne, ale od razu może wywierać niekorzystny wpływ na zdolność do regeneracji włosów. W miarę możliwości należy przed prostowaniem nałożyć na włosy specjalną maskę lub odżywkę ochronną zaprojektowaną właśnie z myślą o takiej stylizacji.
  3. Nie należy prostować włosów codziennie. Większość fryzjerów zaleca ograniczenie używania prostownicy do razu w tygodniu. Jeśli to za mało – trudno, trzeba albo przyzwyczaić się do innej fryzury, albo spróbować innej metody stylizacji… albo przygotować się na poważne problemy z kondycją włosów.
  4. Regularnie stosując prostownicę, trzeba uważnie przyglądać się swoim włosom. Mogą one stać się osłabione, cieńsze i łamliwe. Wyjścia są wówczas dwa: przede wszystkim należy ograniczyć stosowanie wysokich temperatur, a po drugie, warto rozważyć przeprowadzenie intensywnych zabiegów odbudowujących, w tym masek lub odżywek, ale niezbyt ciężkich, aby dodatkowo nie utrudniać włosom czynności fizjologicznych.
  5. Prostownica wymaga czyszczenia. Mimo że powłoka ceramiczna jest gładka i zanieczyszczenia raczej do niej nie przywierają, to po pewnym czasie ląduje na niej wszystko: białka z włosów, resztki produktów ochronnych i innych kosmetyków, odrobina naturalnego tłuszczu lub łoju – wszystko to może potencjalnie stać się zagrożeniem dla włosów, a poza tym nawet takie zanieczyszczenia utrudniają równomierne ogrzanie włosów, tym samym zmniejszając skuteczność zabiegu.
  6. Nie należy zbytnio spieszyć się z prostowaniem. Wprawdzie długie działanie wysokich temperatur jest szkodliwe, ale nie bardziej niż kilkukrotne prostowanie tego samego pasma, co ma miejsce, jeśli po prostu chwyta się garść włosów i jeszcze na dodatek ciągnie je prostownicą w dół. Trzeba podzielić włosy na pasma i sekcje, a potem systematycznie, pasmo po pasmie, prostować je, pozwalając im później wytracić temperaturę.                                             

Podsumowanie

Prostowanie włosów może być dobrym pomysłem, pozwala stworzyć ciekawe stylizacje i nie musi wcale strasznie niszczyć włosów. Niestety wiele osób ma problemy, ponieważ popełnia podstawowe błędy. Mam nadzieję, że od teraz będziesz w grupie tych pań, które prostownicą posługują się wprawnie, nie robiąc krzywdy swoim włosom.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl